Алгоритм дій щодо реалізації освітнього процесу за умов відсутності електроенергії
Збройна агресія Російської федерації проти України супроводжується постійними обстрілами та бомбардуваннями об’єктів критичної інфраструктури, серед яких й електростації, що забезпечують світлом населення країни. Це призвело до загострення енергетичної кризи в Україні, що поставило перед учасниками освітнього процесу нові виклики щодо організації освітнього процесу. Розроблені графіки почергового відключення світла, а також екстрені відключення електроенергії призводять до унеможливлення проведення вчителями уроків онлайн у синхронному режимі (відсутність світла – за екстреного відключення у всіх учасників освітнього процесу).
Під час освітнього процесу використовуються електронні сервіси, які дозволяють продовжувати навчання під час відключення електропостачання та інтернету.
Отримання навчальних матеріалів, спілкування між суб’єктами дистанційного навчання під час навчальних занять, консультацій, що проводяться дистанційно, забезпечується передачею відео-, аудіо-, графічної та текстової інформації в синхронному або асинхронному режимі.
Педагогічні працівники самостійно визначають режим (синхронний або асинхронний) проведення окремих навчальних занять. При цьому не менше 30 % навчального часу, передбаченого освітньою програмою закладу освіти, організовується в синхронному режимі (решта навчального часу організовується в асинхронному режимі).